Dermatochirurgia - Medicderm Stepien

Medycyna Estetyczna Dermatologia Ginekologia Estetyczna
Medicderm
605035877
Przejdź do treści

Dermatochirurgia

Chirurgiczne, poprzez wycięcie usuwanie różnych zmian skórnych, znamion barwnikowych, włókniaków, kaszaków, tłuszczaków, brodawek, nowotworów skóry, narośli skórnych. Przed zabiegiem zmiany oceniane są dermatoskopowo, w razie potrzeby usuwane tkanki badane są histopatologicznie.
Koszty zabiegu od 500 zł.
Laserowe usuwanie zmian skórnych (włókniaków, brodawek, narośli skórnych) polega na odparowaniu albo odcięciu zmiany skórnej wiązką światła lasera. Podczas laserowego usuwania zmian, powstaje wysoka temperatura w miejscu zabiegu. Skutkiem tego jest odparowywanie tkanki, występuje efekt koagulacji naczyń włosowatych, dlatego krwawienie w czasie zabiegu jest mniejsze lub wcale nie występuje, co korzystnie wpływa na gojenie. Blizny po wygojeniu są kosmetyczne.
Cena od 300 zł.
Kriochirugiczne usuwanie narośli skórnych (wymrażanie ciekłym azotem ) – polega na natryskiwaniu zmiany skórnej parami ciekłego azotu lub podtlenku azotu ze specjalnego przyrządu do kriochirurgii. Zimne pary gazu uszkadzają tkankę poddaną zabiegowi, która następnie odpada. Kriochirurgicznie najczęsciej usuwa się zmiany polipowate jak włokniaki miękkie, brodawki wirusowe (kurzajki), brodawki łojotokowe. Zabiegi z użyciem zimna są dobrze znoszone przez pacjentów a znieczulenie nie jest potrzebne. Krioterapia jest najczęstszą metodą usuwania brodawek wirusowych. Charakter wirusowy brodawek powoduje, że zmiany mogą odrastać lub powstawać nowe. Wtedy niezbędne jest po określonym czasie powtórzenie zabiegu.
Cena od 250 zł.
Elektrokoagulacja – w tej metodzie destrukcję narośli skórnej uzyskuje się przez przepływ prądu elektrycznego, który przepływa przez elektrodę zabiegową. Wskazania do zabiegów podobne jak laserem lub kriochirurgią.
Cena od 300 zł.
INFO
Wrocław
Lekcyjna 158
Medycyna Estetyczna
605035877
Medicderm
Wróć do spisu treści