Dermatologia - Medicderm Stepien

Medycyna Estetyczna Dermatologia Ginekologia Estetyczna
Medicderm
605035877
Przejdź do treści

Dermatologia

Diagnostyka i leczenie chorób skóry dorosłych i dzieci (dermatologia) oraz chorób wenerologicznych kobiet i mężczyzn (wenerologia). Gabinet oferuje miedzy innymi diagnostykę znamion skórnych (dermatoskopię i dermatoskopię cyfrową z zapisem zdjęć), diagnostykę i leczenie chorób wirusowych i bateryjnych skóry, grzybic, alergii skórnych, trądzika pospolitego, ropni mnogich pach, łuszczycy skórnej, zmian liszajowatych, trichologię (diagnostykę łysienia) a także diagnostykę i leczenie chorób wenerycznych.
Dermatoskopia pozwala na dokładniejsze badanie różnych zmian skórnych, znamion barwnikowych (pieprzyków), różnych innych narośli czy guzków skórnych. Badanie pozwala lekarzowi na postawienie trafniejszej diagnozy zmiany skórnej, pozwala też ocenić cechy złośliwości. Przeprowadzane jest za pomocą urządzenia - dermatoskopu. Obraz dermatoskopwy można zapisać w postaci zdjęcia cyfrowego. W razie wczesnego wykrycia złośliwego nowotworu skóry  na przykład czerniaka, możliwe jest jego całkowite wyleczenie. Cechy zmian skórnych, które powinny wzbudzić niepokój i które powinny być skonsultowane z lekarzem dermatologiem lub onkologiem zajmującym się nowotworami skóry to:
 
szybki wzrost zmiany skórnej ( wciągu kilku miesięcy następuje zmiana wielkości),
nieregularny kształt,
asymetria budowy,
nierównomierne zabarwienie i zmiana zabarwienia,
ubytek naskórka, owrzodzenie zmiany skórnej, które się nie goi lub odnawia,
stan zapalny, zaczerwienienie,
lokalizacja powodująca częste drażnienie zmiany np.: szyja, pachwiny, miejsca zapięcia biustonosza, w pasie, na twarzy, czy w okolicy skóry owłosionej głowy,
zmiany barwnikowe zlokalizowane w miejscu eksponowanym na słońce.

Konsultacja dermatologiczna: 200 zł.
INFO
Wrocław
Lekcyjna 158
Medycyna Estetyczna
605035877
Medicderm
Wróć do spisu treści