Ginekologia estetyczna - Medicderm Stepien

Medycyna Estetyczna Dermatologia Ginekologia Estetyczna
Medicderm
605035877
Przejdź do treści

Ginekologia estetyczna

*   Aesthetic medicine intimate   *
 
 
Smaxel intimate, laser frakcyjny do rewitalizacji pochwy.
 
 
W jakim celu wykonuje się zabieg laserowej rewitalizacji pochwy?
 
Działanie lasera powoduje  odnowę i odbudowę kolagenu błony śluzowej pochwy. Działa przeciwstarzeniowo, zmniejsza relaksację pochwy, powoduje pogrubienie błony śluzowej i tkanki podśluzowej, poprawia nawilżenie błony śluzowej. Potencjalnie może też przynieść poprawę w mniej zaawansowanych stadiach nietrzymania moczu.  Uważa się, że wystąpienie dysfunkcji urogenitalnych obrębie dna miednicy spowodowane jest w większym stopniu przez uszkodzenie struktur tkanki łącznej niż przez uraz mięśni. Uszkodzenie mięśni dna miednicy może pośrednio wpływać lub nieznacznie modyfikować symptomatologię zaburzeń uroginekologicznych ale nie jest ich bezpośrednią przyczyną. Leczenie z  zastosowaniem laserów ma na celu poprawę jakości tkanki łącznej miednicy mniejszej. Obecnie laseroterapia jest wykorzystywana w leczeniu zespołu relaksacji pochwy i nietrzymania moczu.
 
Zabieg w porównaniu ze skórą jest całkowicie niebolesny.
 
Na czym polega zabieg?
 
Zabieg polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy laserowej, która oddziałuje na tkankę za pomocą wiązki światła laserowego w postaci tworzenia mikrokolumienek jej uszkodzenia a gojenie wpływa na odbudowę i przebudowę tkanki.
 
Jakie są efekty zabiegu?
 
Zmniejszenie relaksacji pochwy, poprawa nawilżenia, działanie przeciwstarzeniowe, wydłużenie okresu w którym dojdzie do zanikania nabłonka i zespołu suchości, poprawa lub wyeliminowanie dolegliwości nietrzymania moczu w mało zaawansowanym stadium (kichnięcie, śmiech itp.) wzmocnienie struktury ścian pochwy.
 
Ile zabiegów należy wykonać?
 
Najlepiej wykonać 3 zabiegi w odstępie 4 do 6 tygodni
 
Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
 
Efekty zabiegu utrzymują się około 2 - 3 lata. Po tym okresie dobrze jest wykonywać zabiegi przypominające przynajmniej 1 raz w roku.
 
Przeciwwskazania do zabiegu ustala lekarz podczas rozmowy z pacjentką.
 
Cena zabiegu: pierwszy zabieg 1000 zł, następne dwa po 800 zł.
Wypełnianie warg sromowych większych kwasem hialuronowym.
 
W jakim celu wykonuje się wypełnianie warg sromowych większych kwasem hialuronowym?  Dla kogo jest ten zabieg?
Procesy starzenia się skóry i tkanki podskórnej obejmują całą skórę również warg sromowych. Główne z tych procesów to utrata jędrności skóry oraz  zmniejszenie objętości tkanki podskórnej. Skóra staje się bardziej pomarszczona i wiotka.
Aspekt estetyczny to jedna strona problemu. Druga stroną problemem jest utrata funkcji ochronnej jaką pełnią wargi sromowe. U pacjentki mogą pojawić się dolegliwości w postaci bólu, pieczenia a także łatwiejszych infekcji pochwy i układu moczowego. Zmniejszenie gęstości i utrata jędrności może już dotyczyć pacjentek około 30 roku życia.
U niektórych kobiet wargi sromowe większe są naturalnie zbyt małe.
Niezadowalający wygląd okolic intymnych bywa czasami przyczyną kompleksów, które prowadzą do braku satysfakcji ze współżycia lub wręcz całkowitego wycofania się z życia seksualnego. Zabiegi wypełnienia warg sromowych większych pozwala odzyskać młody, jędrny ich wygląd.
Na czym polega zabieg?
Wypełnianie warg sromowych polega na wprowadzeniu preparatów z zagęszczonym kwasem hialuronowym, przy pomocy kaniuli w wargi sromowe większe i odpowiednim go wymodelowaniu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, jest obarczony minimalną bolesnością.
Jakie są efekty zabiegu wypełnienia warg sromowych większych kwasem hialuronowym?
W wyniku zastosowania kwasu hialuronowego wargi sromowe są bardziej jędrne i nawilżone Ponadto wzmocniona zostaje ich struktura. U pacjenta występują również dolegliwości w postaci bólu czy świądu okolic intymnych.
Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?
Efekt zabiegu utrzymuje się około 2 lat
Przeciwwskazania do zabiegu: ustala lekarz podczas rozmowy z pacjentką.
Cena zabiegu  1400 do 2000 zł.
Labioplastyka warg sromowych mniejszych.
W jakim celu wykonuje się zabieg labioplastyki warg sromowych mniejszych? Dla kogo jest ten zabieg?
Zabieg ten adresowany jest dla kobiet, u których występuje asymetria warg sromowych większych, gdy są one duże i znacznie wystają poza wargi sromowe większe lub gdy wargi sromowe mniejsze mają nierównomierny kształt.
Wielkość i kształt warg sromowych mniejszych wpływają na wygląd estetyczny sromu kobiecego. Duże czy asymetryczne wargi sromowe mniejsze mogą przeszkadzać w życiu codziennym, w noszenie bielizny, stroju kąpielowego, mogą być przyczyną częstszych otarć lub infekcji, mniejszego zadowolenia z aktywności seksualnej.
Na czym polega zabieg?
Cięcie laserowe tkanek i modelowanie ich kształtu, założenie szwów, w znieczuleniu miejscowym.
Wskazania i przeciwwskazania ustalane są na wizycie konsultacyjnej.
Cena zabiegu 2800 zł.
O Shot ( Orgasm - Shot ). Ostrzykiwanie okolic intymnych osoczem bogatopłytkowym.
Na czym polega zabieg O Shot?
Zabieg ten polega na ostrzykiwaniu własnym osoczem bogatopłytkowym okolic łechtaczki. W efekcie zabiegu dochodzi do regeneracji tkanek a strefy erogenne stają się bardziej wrażliwe. Potencjał osocza leży w wyzwalaniu licznych czynników wzrostu, pobudzających tkanki do regeneracji. Zabieg można łączyć z zabiegiem G Shot.
W jakim innym celu ostrzykuje się jeszcze miejsca intymne osoczem bogatopłytkowym?
Ponieważ osocze bogatopłytkowe zawiera wiele dobroczynnych składników, które wpływają regenerująco i odżywczo na tkanki, wykorzystuje je się również do rewitalizacji okolic sromu, warg sromowych większych, mniejszych, przedsionka pochwy w przypadku ich zmian związanych ze starzeniem się organizmu, przebytymi porodami i operacjami, regeneracji a także w leczeniu schorzeń zanikowych skóry i błon śluzowych takich jak liszaj twardzinowy.
Najbardziej preferowana liczba zabiegów 3 w odstępie 4 - 8 tygodni.
Cena zabiegu 800 zł. Cena 3 zabiegów w pakiecie 1800 zł.
Na czym polega zabieg G Shot?
Zabieg ten polega na podaniu punktowo pod błonę śluzową przedniej ściany  pochwy kwasu hialuronowego usieciowanego w celu uwypuklenia tak zwanego punktu G. Podanie kwasu hialuronowego uwypukla i powiększa objętość punktu G poprawiając doznania czuciowe.
W jakim innym celu wykonuje się zabieg?
W celu poprawy doznań erotycznych (orgazmu pochwowego).
Z jakimi innymi zabiegami można łączyć ten zabieg?
Przede wszystkim z zabiegiem O Shot.
Zabieg G Shot jest jednorazowy, efekt utrzymuje się kilka do kilkunastu miesięcy.
Cena zabiegu 1000 - 2000 zł
Liszaj twardzinowy (liszaj twardzinowy i zanikowy) sromu jest przewlekłą chorobą, która może prowadzić do włóknienia błony śluzowej, zaniku warg sromowych, zrostu warg sromowych, marskości sromu, może być punktem rozwoju nowotworu. W gabinecie Medicderm oprócz stosowania miejscowych leków stosuję również ostrzykiwanie zajętych okolic osoczem bogatopłytkowym z dobrymi efektami.
Cena zabiegu 400 - 800 zł. Zabiegi wykonuje się co 4 - 8 tygodni, połączone są z konsultacją lekarską oraz przepisaniem leków do stosowania w domu.
INFO
Wrocław
Lekcyjna 158
Medycyna Estetyczna
605035877
Medicderm
Wróć do spisu treści